Kaydet.com - Sıkça Sorulan Sorular

Malesef, Başarsoft olarak bu konuda kurumsal ajans hizmeti sunmaktayız. Google'ın yerine direk teknik destek verebilmemiz mümkün değildir. Uzman ekibimiz hizmet satın alan işletmelere ait bilgileri haritalarda Günceller / Ekler. Haritalarda yer alan Cadde + Yol + Sokak bilgisi değişikliklerini ücret ödemeden bildirebilirsiniz.

Seçtiğiniz paketi satın aldıktan sonra birkaç gün içinde Başarsoft firma bilgilerini ilgili servislere bildirir. Ancak Maps ve Google Rehber için güncelleme süresi Google'ın insiyatifindedir yeni kayıt oluşumu 1 ayı bulabilmektedir. Navigasyon için ise yılda 3 set şeklinde güncelleme yapılmaktadır. Yandex haritalara kayıt işlemi ortalama 2 aylık süre içerisinde gerçekleşmektedir.

1 yıllık paketi satın alarak işletmenizi / firmanızı tüm servislere tek seferde kayıt edebileceksiniz.

Google My Business'ta yerel bir sayfa oluşturduğunuzda, işletme bilgileriniz Google Haritalar, Google Arama ve diğer Google mülklerinde işletme adınız ile arama yapıldığında görünebilir. Zaten bir sayfa oluşturduysanız, işletmenizi Google Haritalar ve Google Arama'da görememenizin sık karşılaşılan birkaç nedeni vardır:
1. İşletmeniz Google Haritalar'da görünüyor, ancak arama sonuçlarında her zaman görünmüyor.
İşletme bilgilerinizin arama sonuçlarındaki yerleşimi değişiklik gösterir, ancak işletme bilgilerinizin doğru, kapsamlı ve güncel olması, uzun vadede mümkün olan en iyi sıralamayı elde etmenin en etkili yoludur.
2. İşletme bilgilerinizi kısa süre önce eklediniz veya düzenlediniz.
Arama sonuçlarımız, çok sayıda faktörü dikkate alan algoritmalara dayanır. İşletme bilgilerinizde değişiklik yaptığınızda, bu denge biraz kayabilir. Bu değişikliklerin görünmesi 3 gün kadar sürebilir. Düzenlemeleri yaptıktan sonra, işletmenizi Google Haritalar'da adıyla arayarak bulabilirsiniz.

Firma profilinizi oluşturduktan ve kayıt işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmiş olan işletmelerinizin bilgilerini web sitemiz üzerinden güncellediğiniz takdirde ilgili ekiplerimiz kontrolleri gerçekleştirir, kontroller sırasında bir tutarsızlık belirlendiği takdirde sizlerden en son işlemler için onay talep ederek güncelleme işlemleri tarafımızca gerçekleştirilir.

Hayır, bunun için web sitenize Google Plus sayfanızı link olarak eklemeniz ve beklemeniz gerekmektedir. Bu işlem için ilgili kodun web sitenize eklenmesi Google'ın ilk şartıdır. Google uygun gördüğü zaman sağ tarafta göstermeye başlayacaktır. Bunun için kesin bir süre yada zaman belirtemiyoruz. Bu Hizmet Google tarafından Google kullanıcılarına sunulmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen buraya ve buraya tıklayınız.

Google Haritalar'da gösterilen yer etiketleri birçok faktöre dayalı olarak algoritmik bir biçimde belirlenir. Yani, işletmenizin haritaya bir yer etiketi olarak yerleştirilmesini garantilemenin bir yolu yoktur. Bu algoritmaların dikkate aldığı faktörlerden biri, işletme girişinin doğruluğu ve girişle ilişkili içeriğin zenginliğidir.Daha detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Google'daki girişler, üçüncü taraf verilerini, Google Rehber girdilerini ve topluluk düzenlemelerini de içeren çeşitli bilgi kaynaklarından oluşturulur. Bu kaynakları analiz eder ve ilgili görünen tüm bilgiler tek bir giriş içinde birleştirilir. Bu birleşmenin olmamasının tek bir nedeni vardır, üçüncü taraf olarak kabul edilen içerik sağlayan web sitelerinde işletmenize ait hatalı verilerin bulunmasıdır. Üçüncü taraf web sitelerinde işletmeniz hakkında yayınlanan bilgilerin doğru olduğundan emin olun ve olası yanlış bilgileri düzelttirmek için ilgili siteyle doğrudan iletişime geçmeyi deneyin.

Haritalara kayıt işlemi lokasyon bazlı olarak yapılmaktadır, ekleyeceğiniz her bir işletme farklı noktalarda yer alacağı için ayrı olarak ücretlendirilecektir.

Google Haritalar'daki işletme girişleri tamamen matematiksel algoritmalarla oluşturulup sıralanır. Algoritmalarda ve dizinde zaman zaman değişiklikler olur, bu nedenle işletmeler her zaman belirli bir kategori veya anahtar kelime araması için görünmeyebilir. Ayrıca, girişinizin belirli bir kategori veya anahtar kelimeye ilişkin arama sonuçlarında görüneceğini de garanti edemeyiz. Google arama sonuçlarını neye göre belirliyor incelemek için lütfen tıklayınız. Ayrıca Google bir işletmenin web sitesi arama motorlarında ne kadar güçlü ise haritasının da ona endeksli olarak güçlü olacağını belirtmektedir. Bu nedenle Google'ın Arama Motoru Optimizasyonu üzerine olan bu makalesini incelemenizi öneririz : Arama Motoru Optimizasyonu

Google Haritalar arama sonuçlarının temelinde birincil olarak alaka düzeyi, uzaklık ve önem yer alır. Örneğin, Google arama teknolojisi, konumunuzdan uzaktaki bir işletmenin yakın bir işletmeden daha büyük olasılıkla aradığınız işletme olduğuna karar verebilir. Daha iyi bir sıralama için istekte bulunmak veya ödeme yapmak mümkün değildir.

Google Maps Uydu görüntüsü güncelleme işlemi Google tarafından periyodik olmayan zamanlarda gerçekleşir. Bir konum için arama yapın ve ardından harita veya uydu görüntüsü üzerinde tıklayarak noktayı belirleyin. Koordinatların ve konum adının doğru olup olmadığını kontrol edin, ardından onay verin. Bu bölgeye ait yeni görseller yüklendiğinde e-postayla haberdar olacaksınız.

1) Konumunuzu Google Haritalar'da bulun.
2) Fotoğrafı seçin.
 2-1 ) Yeni Google Haritalar'da, ekranın sağ alt köşesindeki Uygunsuz fotoğrafı bildir bağlantısını tıklayın.
 2-2 ) Klasik Google Haritalar'da, fotoğrafı bulmak için Fotoğraflar sekmesini tıklayın. Diğer > Kötüye kullanım bildir'i seçin
3) Bir not ekleyerek işletme sahibi olduğunuzu belirtin ve fotoğrafın neden kaldırılması gerektiğini açıklayın.

Bir kullanıcı, Google içerik politikalarını ihlal etmeyen ancak yine de kaldırılmasını istediğiniz bir fotoğraf yayınlarsa fotoğrafın sahibinin Google profilini ziyaret edin. Kullanıcının iletişim seçeneklerini kullanarak fotoğrafı kaldırmasını veya gizli hale getirmesini isteyin.

Yorum politikalarını ihlal ettiğini düşündüğünüz bir yorumla karşılaşırsanız yorumun yanındaki Uygunsuz olarak işaretle bağlantısını kullanabilirsiniz. Böylece Google editörleri yorumun, Google politikalarından herhangi birini ihlal edip etmediğini kontrol edebilir ve bununla ilgili gerekli işlemi yapabilir. Google politikalarına uymayan yorumlar kaldırılır, bu her yorumun bildirildiğinde silinmesi diye bir kural yoktur.

+90 216 324 70 80

kaydet@basarsoft.com.tr

Bizi Takip Edin!